sa povinne týka každého zamestnávateľa, pričom za nesplnenie tejto povinnosti hrozia zamestnávateľom pokuty. 

Novela Zákona o službách zamestnanosti vložila do pôvodoného zákona jeden bod, ktorý zvýši administratívnu záťaž pre zamestnávateľov. Táto povinnosť teda zaviedla od 1. januára 2019 povinnosť nahlásiť voľné pracovné miesto zamestnávateľom a to prostredníctvom príslušného Úradu práce sociálnych vecí a rodiny a to telefonicky, e-mailom alebo osobnou návštevou pracovníka (agenta) tohto úradu. Výhodou je, že ak je zamestnávateľ registrovaný na portáli pracovných miest www.istp.sk ak zverejní inzerát prostredníctvom tohto portálu, tak si svojú zákonnú povinnosť splní a nemusí nahlasovať toto pracovné miesto na úrade práce. 

 

Podľa usmerenia sa však povinnosť nahlasovania netýka pracovníkov, ktorých pracovný pomer vznikne na základe iného právneho vzťahu ako trvalého pracovného pomeru. T.j. v prípade dohôd nie je potrebné tieto voľné pracovné miesta nahlasovať. 

 

Podľa informácií Ústredia práce sociálnych vecí a rodiny nie je vylúčené, že do budúcna bude možné nahlasovanie voľných pracovných miest aj cez iné, známe pracovné portály. 

Virtuálne sídlo

s cenou už od 14 € nesačne v Poprade vrátane scanu každej došlej zásielky. Informácie tu

Založenie firmy

za 250 € obvykle do 15 dní od doručenia všetkých dokladov

Spracovanie účtovníctva

pre platiteľov ako aj neplatiteľov DPH za dohodnuté zmluvné ceny vrátane spracovania miezd a personálnej agendy ako i poradenstva. 

"Nielen účtujeme ale i radíme klientom."

Blog a aktuality

Zápis konečného užívateľa výhod

Do 31. decembra 2019 musia povinné osoby nechať zapísať konečných užívateľov výhod do obchodného registra. Touto povinnosťou sa to len tak neskončí...

Čítať ďalej...

Splatenie základného imania

Od roku 2016 nie je nutné dokladovať splatenie základného imania na účet v banke. 

Čítať ďalej...

Nahlasovanie voľných pracovných miest od 1. januára 2019

sa povinne týka každého zamestnávateľa, pričom za nesplnenie tejto povinnosti hrozia zamestnávateľom pokuty. 

Čítať ďalej...
JSN Medis 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework