V prípade ak v spoločnosti dochádza k akýmkoľvek zmenám ( zmena konateľa, spoločník  či pridanie alebo odobranie predmetu podnikania, ale aj iné úkony vymedzené zákonom, ale i spoločenskou zmluvou) je potrebné pripraviť Zápisnicu spolu s uznesením z valnej hromady.

 

V prípade jednoosobovej s.r.o. je výkon práv zverený do rúk jediného spoločníka (vyhotovuje sa Rozhodnutie jediného spoločníka). Tento dokument obsahuje všetky zmeny, ktoré boli prijaté. Podľa potreby a vykonaných úkonov je nevyhnutné v niektorých prípadoch zabezpečiť aj overenie pravosti podpisov.  

 

Ak však spoločnosť má minimálne dvoch spoločníkov vyhotovuje sa Zápisnica z valnej hromady, ktorá zároveň obsahuje aj prijaté rozhodnutia a to tak ako to stanovuje zákone. 

 

Odporúčame aby pri konaní valnej hromady v prípadoch vymedzených zákonov je nevyhnutné overenie pravosti podpisov aby podpis predsedu valnej hromady bol vykonaný (podpísaný pred pracovníkom matriky / pracovníkom povereným notárom) v deň konania valnej hromady. 

 

Naším klientom administratívne zabezpečíme aj admministratívne spracovanie Zápisnice z valného zhromaždenia resp. Rozhodnutia jediného spoločníka. 

Virtuálne sídlo

s cenou už od 14 € nesačne v Poprade vrátane scanu každej došlej zásielky. Informácie tu

Založenie firmy

za 250 € obvykle do 15 dní od doručenia všetkých dokladov

Spracovanie účtovníctva

pre platiteľov ako aj neplatiteľov DPH za dohodnuté zmluvné ceny vrátane spracovania miezd a personálnej agendy ako i poradenstva. 

"Nielen účtujeme ale i radíme klientom."

Blog a aktuality

Zápis konečného užívateľa výhod

Do 31. decembra 2019 musia povinné osoby nechať zapísať konečných užívateľov výhod do obchodného registra. Touto povinnosťou sa to len tak neskončí...

Čítať ďalej...

Splatenie základného imania

Od roku 2016 nie je nutné dokladovať splatenie základného imania na účet v banke. 

Čítať ďalej...

Nahlasovanie voľných pracovných miest od 1. januára 2019

sa povinne týka každého zamestnávateľa, pričom za nesplnenie tejto povinnosti hrozia zamestnávateľom pokuty. 

Čítať ďalej...
JSN Medis 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework